Namaste Nepal

Lidé v Namasté Nepál

Čestný člen

Akka Lama (*1978)

Prezident nepálské nadace DCWC

Nepálský občan z kmene Tamangů, původním povoláním malíř thanegk, dnes se věnuje jejich prodeji a vedení školy malování thanegk. Již více než 15 let pomáhá svým nejchudším spoluobčanům.

Předseda představenstva a předseda rady spolku

Tomáš Beránek (*1962)

Vzděláním kartograf, živí se jako odborník na geografické názvosloví, cestuje: Nepál navštívil více než 15x a má rád tamní krajinu a úžasné lidičky. Jezdí i do jiných zemí Asie a Afriky. Na svých cestách fotografuje, publikuje své zážitky a vypráví o nich na přednáškách s diashow. Zajímá ho vysokohorská turistika, příroda, buddhismus, práce s dětmi.
Motto: Dělat můžeš všechno, čím neubližuješ ostatním živým bytostem.

Místopředsedkyně představenstva a členka rady spolku

Daniela Hořínková (*1984)

Srdcem cestovatelka se zájmem o původní styl života a kulturu navštívených zemí. Dobrovolnice v nepálské škole i jinde na světě. Má pod palcem finanční management spolku.

Místopředseda představenstva a člen rady spolku

Petr Kohoutek

Manažer staveb nejen škol v Nepálu.

Člen rady spolku

Jan Žalud (*1971)

Koordinátor projektu Všechny barvy Nepálu.

Členka rady spolku

Barbora Čuhelová (*1984)

Vystudovala germanistiku na MU v Brně. Ihned po škole se společně s (nyní již) manželem Matějem vydala na dvouletou cestu kolem světa. Na cestách strávila několik měsíců jako dobrovolnice - škola Khándádeví (Nepál), projekt SAELAO (Laos), škola Katitawa (Ekvádor) - a právě zážitky a zkušenosti z dobrovolnictví považuje za největší přínos z celé cesty. V současné době působí jako koordinátorka projektu Úsměv z Nepálu.

Předsedkyně kontrolní komise

Markéta Vitáková (*1995)

 

Členka kontrolní komise

Zdeňka Flousková (*1957)

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu UK Praha, ale vždy ji zajímala i literatura, kultura a historie. Po letech strávených doma se třemi dětmi pracovala v redakci časopisu Krkonoše, který později i vedla. Poté pracovala v Poradenském centru pro venkov v Jilemnici v rámci grantového projekt u EU. Dnes je zaměstnána v regionální knihovně Krkonošského muzea ve Vrchlabí. Ráda cestuje, nejlépe pěšky jen s tím nejnutnějším.

Členka kontrolní komise

Soňa Pejcharová (*1985)

Vystudovala učitelský obor geografie a historie na JCU v Českých Budějovicích. Dlohodobě pracuje v cestovním ruchu a hotelnictví. Zamilovala se do Nepálu. Poprové tam odjela v roce 2011 jako dobrovolný učitel angličtiny a zeměpisu, roku 2013 se tam vrátila s projektem "Knihovna pro Nepál". Bude se do Nepálu stále vracet.


Další členové spolku

(seznam osob, které souhlasily se zveřejněním svého jména)

Ludmila Beránková

 

 

 

Zuzana Boukalová (*1965)

Vystudovala hydrogeologii a inženýrskou geologii, v současnosti pracuje pro firmu VODNÍ ZDROJE, a.s., Jihočeskou univerzitu v Českých Budějovicích a je ředitelkou neziskové organizace METCENAS, o.p,s. (Methodoligical Center for Environmental Assesment). Její specializací je výzkum a vývoj v oblasti podzemních vod a prevence před povodněmi. V Nepálu řídila několik projektů: český příspěvek pro projekt 6. rámcového programu EU - BRAHMATWINN (*Twinning European and South Asian River basins to enhace capacity and implement adaptive integrated water resources management approaches), projekt PANI (** Solution of problems of groundwater quality and quantity in the region of Kathmandu (Nepal) on the basis of experience of Czech hydrogeologist in providing drinking water for Prague) a vrtné práce pro projekt * Assurance of quality drinking water for Buddha Nagar Toll Ward, Šankhamul, Káthmándú, financovaný MŽP ČR. 

Matěj Čuhel (*1985)

Jiří Flousek (*1957)

Biolog (PřFUK Praha), zaměřený na ekologii obratlovců, věnuje v současnosti veškerou energii ochraně přírody v Krkonošském národním parku. Přitahuje ho příroda (zvláště ptáci a netopýři), toulání nejlépe po liduprázdných horách (jednou i v Nepálu) a hudba.

Filip Horáček (*1975)

Renata Lažanská (*1980)

Byla vedoucí 1. českého dobrovolného lékařského týmu v Rádžbásu a v současné době zaštiťuje projekt Nemocnice.

Romana Špačková (*1970)

Stav: na rozcestí. Zájmy: cestování, lyžování a cyklo.

 

 

Jan Těšitel

Eva Tornová (*1971)

Vystudovala JAMU v Brně a nyní působí jako hráčka na cembalo a klavír, vyučuje hudbu a je uměleckou vedoucí souboru Musica bellissima. Zajímá se o etnomuzikologii, ráda cestuje, nejlépe s batohem na zádech, s otevřenýma očima a srdcem.

Hanka Víšková (*1973)

Vzděláním matematik a ekonom, v současnosti pracuje jako osobní trenérka fitness, instruktorka jógy a pilates. Horolezec-amatér, v Himálaji podnikla výstup na šestitisícový Island Peak. V Nepálu ji vzaly za srdce nejen Himaláje, ale i milí a usměvaví lidé, žijící leckde v neuvěřitelné chudobě. Cestuje a fotografuje, má ráda sporty a hudbu všeho druhu, jógu, hory a setkávání s lidmi.
Motto: Co tě nezabije, to tě posílí.

 

Sympatizující členové

Jan Bartončík (*1954)

Absolvent VŠCHT Pardubice, většinu svého pracovního času věnuje dětem. Organizuje sportovní kurzy pro školy a dětské tábory (cyklistika, vodní a pěší turistika, lyže, snowboard). Komunikativní, organizačně velice zdatný, sportovec, muzikant. Nepál navštívil v roce 2001 s CK, 2006 po vlastní ose; má rád tamní prostředí, je to pro něho top se vším všudy. 

Petr "Kosťa" Kostner (*1980)

kosťa

Vystudoval obor Pozemní stavby a architektura na Fakultě stavební ČVUT a několik let pracoval jako architekt. Po cestování v Číně a Indii se rozhodl věnovat se dobrovolné pomoci chudým oblastem Nepálu. Na podzim 2008 se vydal s Martinou Sobotkovou a jejich společným projektem "Kouzelný sud" na 6 měsíců do Nepálu, aby tam zmonitoroval situaci ve školách podporovaných Namasté Nepál a DCWC a připravil půdu pro případné další dobrovolníky. Je jedním z autorů projektu Bambusová škola a zaštiťuje projekt Vzdělání pro Nepál.

Martina "Marťa" Kostnerová (*1981)

marťa

Vystudovala obor Pozemní stavby a architektura na ČVUT a Interaktivní design na Institutu digitálních médií. V současné době se živí jako architektka. Po půlroční návštěvě Nepálu s projektem "Kouzelný sud" (zabývající se zasíláním dobrovolníků do škol v odlehlých a chudých oblastech Nepálu) se věnovala s Kosťou projektu Vzdělání pro Nepál, především práci s dobrovolníky. Těší se, že se do Nepálu opět vrátí.

Mirka Neužilová (*1980)

Zuzana Škodová (*1964)

Praktická lékařka, pracující jako dobrovolník na homeopatické klinice v Bhaktapuru v rámci BHC (Bhaktapur Homeopatic Clinic). Zajímá se o léčivé byliny a astrologii, prošla psychoterapeutickým výcvikem a absolvovala řadu seminářů a odborných workshopů se zaměřením na arteterapii.

Eva Vojáčková (*1986)

Vystudovala obor sociální geografie na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. Jejím největším koníčkem je cestování, sport a studium švédštiny. V Nepálu byla třikrát a zcela jí přirostl k srdci déky srdečným lidem, nezaměnitelné kultuře a krajině.