Namaste Nepal

 NEPÁLSKÝ OBCHŮDEK + E-SHOP 

Nepálské a tibetské centrum nabízí

!!! Nepálské a tibetské centrum momentálně mimo provoz - hledáme nové prostory !!!

Ze zisku centra je financována rozvojová pomoc Nepálu, především stavba základních škol pro chudé děti ve vesničkách na svazích Himálaje.

Restaurace a čajovna

Nekuřácké prostředí s tradiční nepálskou a tibetskou kuchyní, která nabízí také velký výběr indických specialit a nápojů.

Kulturní centrum

Připravuje pravidelné Nepálské večery, koncerty, besedy, semináře, workshopy a jiné zajímavé programy nejen pro milovníky Himálaje.

Informační centrum Himálaj

Kde se můžete dozvědět informace nejen o zemích ležících v oblasti nejvyššího pohoří světa, ale také to, jakým způsobem se do nich nejlépe vypravit nebo jak pomoci nejchudším lidem, kteří v nich žijí.

Nepálský obchůdek

Projekt zaměřený na výrobu, dovoz a prodej originálního zboží z Nepálu. Jedná se především o buddhistické obrazy thangky, umělecké i votivní předměty, šperky a textilie. Nabízíme rovněž knihy s návazností na himálajský region, jak filosofické, tak i cestopisné nebo prózy. V našem sortimentu naleznete i čaje, přírodní kosmetiku a další zboží pro zdravý životní styl.

Každý z výrobků v našem obchůdku je originál. Většina zboží pochází z dílniček v nepálské metropoli Káthmándú, které provozuje naše partnerská organizace DCWC a v nichž nabízí práci především nezaměstnaným ženám. Výtěžek s prodeje přispívá na financování našich humanitárních aktivit v Nepálu. Malované thangky i různé jiné umělecké předměty mohou být skvělým dárkem pro Vaše nejbližší. Máte možnost si je v klidu vybrat v našem Nepálské m obchůdku, v jeho elektronické podobě nebo „živě“ vidět na výstavách, kterých se účastníme, nebo na pořádaných přednáškách (naše aktuální akce uvádíme v novinkách, již proběhlé akce najdete zde).

Dětský koutek Jačátko

Vybavený v nepálském stylu, který nabízí možnost hrátek a dovádění pro všechny věkové kategorie malých návštěvníků včetně handicapovaných děti. Bambusový domeček, částečně rozebíratelné stylizované mládě jaka s ukázkou kůže, možnost bezpečného šplhání po himálajských svazích, spolu s nabídkou základních potřeb pro nejmenší včetně jídel - ochutnejte naše dětské menu.