Namaste Nepal

Další distribuce potravinových balíčků

01.11.2020 00:00

Na začátku září proběhla prostřednictvím naší spřátelené organizace Karma Flight druhá část distribuce potravinových balíčků, na které naši příznivci přispěli a patří jim velké poděkování za jejich pomoc. I přes problémy s úřady, které se zdráhaly distribuci povolit, byla pomoc rozdána celkem 42 domácnostem v chudinských čtvrtích na okraji druhého největšího města Nepálu - Pokhary. Kromě základních potravin a hygienických potřeb byly balíčky doplněny i o léky (pokud v rodině byli nemocní) a o školní potřeby (pro rodiny se školáky). 
Mezi nejvíce potřebnými příjemci pomoci v Pokhaře jsou například Mája Gurung, handicapovaná matka žijící sama se dvěma dětmi či Góvinda Parijár a její sestra Saita - sirotci bez příjmu. V okolí města pak žije také Džaja Ram Dahal, samotná matka se čtyřmi dětmi, jejichž dům byl navíc zničen při nedávném sesuvu.

V nejbližší době proběhne další distribuce v okolí Pokhary a vyjednáváme i o možnosti stejným způsobem podpořit nejchudší obyvatele metropole Káthmándú. Situace s koronavirem se naštěstí pomalu uklidňuje a dochází k postupnému rozvolňování. Pokud nedojde k další vlně pandemie, vyhlašujeme konec potravinové pomoci. Další příspěvky tedy zatím neposílejte.

Ještě jednou moc děkujeme všem štědrým dárcům, kteří zakoupili potravinové balíčky pro hladovějící nepálské rodiny.