Namaste Nepal

Nepál tvrdě zasáhla další vlna pandemie

09.05.2021 18:45

Po měsíc trvajícím otevření hranic se na konci dubna Nepál musel opět uzavřít světu. Oblasti Káthmándú, Pokhary a dalších velkých měst vyhlásily přísný lockdown, pro všechny přijíždějící do země byla obnovena 10denní karanténa, několik dní na to byla zrušena veškerá letecká doprava i linky dálkových autobusů. Indická mutace koronaviru zapříčinila prudký nárůst počtu nakažených, pozitivní výsledky testu má téměř každý druhý testovaný a situace nabývá katastrofálních rozměrů obdobně jako v sousední Indii.

Lůžka v nemocnicích nestačí, kyslíkových bomb začíná být velký nedostatek, zrovna tak jako vakcín na očkování. I z popudu nabídek finanční pomoci se spolek Namasté Nepál rozhodl vyhlásit sbírku na pomoc Nepálcům během nastalé situace. Chcete-li také pomoci, prosíme zasílejte Vaše příspěvky na

č. ú.  449449449/0600       VS 2222

 

Z Vašich peněz se pokusíme primárně nakoupit kyslíkové bomby a dodat je zejména do nemocnic mimo největší města. Cena jedné bomby se pohybuje (zatím) v přepočtu kolem 2000.- Kč. Nedokážeme však zaručit, že bomb bude dostatek, proto v tomto případě finanční pomoc budeme optimálně směřovat tam, kde jí bude nejvíce potřeba. O tom jak pomoc probíhá i jak se vyvíjí situace v Nepálu Vás budeme pravidelně informovat.

DĚKUJEME ZA VAŠI OCHOTU POMOCI.

 Více informací v češtině i v angličtině.


 

 

 

 

 

 Spalovacích hranic na posvátném pohřebišti Pašupatináth rapidně přibývá