Namaste Nepal

Korespondence se školákem

Každý podporovatel obdrží zpravidla dvakrát ročně oficiální hodnotící zprávu o prospěchu, chování a zdravotním stavu školáka.

Mimoto si můžete se školákem vyměňovat dopisy, pohledy, fotografie. Každý školák bude velmi rád, pokud od vás dostane alespoň krátký dopis, pohled, vaši fotografii, případně nějakou drobnost (z drobných dárků doporučujeme např. samolepky, omalovánky apod.). Školákům posílejte opravdu jen drobnosti, max. velikost balíčku je obálka A4. Neposílejte, prosím, větší balíky. U balíků větších rozměrů nemůžeme zaručit jejich doručení do Nepálu. Je zcela na vás, o čem budete školákovi psát. Mějte ale prosím na paměti, že děti vyrůstají ve velmi chudých podmínkách a jejich představy o západních zemích bývají dost zkreslené. Není vhodné zmiňovat se např. o zahraničních dovolených, vánočních dárcích, které jsme darovali nebo obdrželi, nebo o různých technologických vymoženostech naší společnosti. Podobné informace by mohly vzbudit touhu po životě na západě a narušují tak sounáležitost s komunitou, ve které vyrůstají. Ze stejného důvodu, prosím, neposílejte peníze nebo větší dárky a neslibujte pozvání do České republiky. Podobná iniciativa by mohla navíc vzbudit nelibost a závist ostatních členů komunity a někdy vést až k pasivitě školáka (proč se o něco snažit, když můj podporovatel se o všechno postará). Projektem chceme hlavně pomoci dítěti k lepšímu životu v prostředí a společnosti, ve které vyrůstá.

Dopisy pište v anglickém jazyce, pokud chcete dopis přeložit z češtiny do angličtiny, napište heslo „překlad“. Pro snadnou orientaci na veškerou korespondenci vždy uvádějte kód školáka.

Pošta z Nepálu chodí zpravidla 2x ročně. Nicméně, vzhledem ke špatné dostupnosti (na většině území Nepálu neexistuji normální silnice a tyto jsou navíc v obd. dešťů neschůdné) se ale může stát, že se zásilky zpozdí nebo dojdou jen 1x v roce.

Veškerou korespondenci zasílejte na adresu Namasté Nepál nebo na adresu koordinátorek (napište nám na usmev(zavináč)namastenepal.cz a my vám adresu zašleme), my se postaráme o její bezpečné a co nejrychlejší doručení do Nepálu. Oficiální poštovní styk raději nepoužívejte. Bohužel není příliš spolehlivý: podle našich zkušeností se cca 80% dopisů ztrácí (zejména pokud na omak lze poznat, že obsahují něco víc než pouhý papír), příp. je doručována s několikaměsíčním zpožděním.

Pokud chcete poslat dopis přímo DCWC do Nepálu, pište na adresu:

DCWC (Development of Children and Women Center)
116 Kaser Mahal Marg
Thamel P.O.Box 19093
Kathmandu, Nepal