Aktuality

Go Kamera 2023

19.04.2023

Navštivte festival GO Kamera 2023. Těší se na vás tým Livingstone, spousta známých cestovatelů a samozřejmě náš Nepálský obchůdek s nepálským zbožím a oblíbenými nepálskými dobrotami!

Mnoho chudých nepálských dětí zatím jen sní o tom, že budou učitelem, sestřičkou nebo třeba pilotem. Pojďte nám pomoci jejich sny proměnit ve skutečnost a vykouzlit v tomto krásném svátečním čase úsměv na jejich tváři.

Na jubilejním 25. ročníku cestovatelského festivalu GO KAMERA, který se uskutečnil na brněnském výstavišti byl v sobotu 22. října 2022 v závěru bloku věnovanému Nepálu slavnostně pokřtěn náš nový kalendář na rok 2023 nazvaný VZPOMÍNKY NA NEPÁL.

Chudých nepálských rodin kvůli zhoršené ekonomické situaci v pocovidovém Nepálu přibývá, což se projevuje na úbytku počtu dětí ve školách. Rodiče mají málo finančních prostředků na zakoupení školních pomůcek a další nezbytných věci, bez nichž jejich potomci nemohou školu navštěvovat. Pomoci jim můžete i Vy v rámci našeho projektu ÚSMĚV Z NEPÁLU....

Po celý listopad 2022 bude možné v prostorách Městského Tylova divadla v Kutné Hoře shlédnout další část putovní výstavy VŠECHNY BARVY NEPÁLU. Vystavené velkoformátové fotografie Nepálu lze zakoupit a přispět tak na stavbu další základní školy na chuděm nepálském venkově. Výstava potrvá do poloviny prosince 2022.

Dne 20. dubna 2022 v 19 hod. bude v prostorách restaurace Vily "U Varhanáře" v Kutné Hoře slavnostně otevřena další část putovní výstavy VŠECHNY BARVY NEPÁLU. Vystavené velkoformátové barevné fotografie Nepálu, jejichž zakoupením můžete přispět na stavbu další nové školy pro chudě nepálské děti, jsou k vidění již od 31. března 2022. Výstava potrvá...

GO Kamera Brno

21.04.2022

Cestovatelský festival GO KAMERA pořádá CK LIVINGSTONE od roku 1998. Každoročně hostí přes 50 účinkujících. O nejlepší filmy, fotografie a zážitky z cest se dělí známí cestovatelé a dobrodruzi, nejlepší horolezci, fotografové, publicisté...

Po delší odmlce kvůli celosvětové pandemii a zavřeným kinům můžete opět navštívit Festival tibetských filmů a filmů o Tibetu FLIM 2021. Letošní již 13. ročník se uskuteční ve dnech 7. a 8. prosince 2021 v pražském kině Světozor. Podrobnosti zde.

Cestovatelský festival Kolem světa se letos uskuteční o víkendu 27.11. - 28.11.2021 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Bohatý program festivalu najdete na https://kolemsveta.cz/ a nebude samozřejmě chybět ani krásné nepálské zboží z našeho Obchůdku. Těšíme se na Vás!

V souvislosti s rozvolňováním koronavirové pandemie vyhlásila nepálská vláda s účinnosti od 23. září 2021 opětovnou možnost vydávání víz na hraničních přechodech a na letišti v Káthmándú, která platí pro občany států bez nepálského diplomatického zastoupení (tedy i pro Českou republiku) s dokončeným očkováním proti COVIDU-19 a s negativním PCR...