Aktuality

Mnoho chudých nepálských dětí zatím jen sní o tom, že budou učitelem, sestřičkou nebo třeba pilotem. Pojďte nám pomoci jejich sny proměnit ve skutečnost a vykouzlit v tomto krásném svátečním čase úsměv na jejich tváři.

Na rok 2024 jsme ve spolku Namasté Nepál připravili pro všechny příznivce Nepálu opět velký nástěnný kalendář, tentokrát s barevnými portrétními fotkami nepálských dětí. Je určen na podporu projektu ÚSMĚV Z NEPÁLU. Jeho distribuci předpokládáme v první polovině listopadu za cenu 270 Kč.

V Nepálu právě probíhá podzimní turistická sezona. Příjezd do země je jednodušší, neboť nepálské úřady již nevyžadují při vstupu covidový PCR test, který byl po dlouhé době zrušen 8. června 2023.

Listopad 2023 je opravdu bohatý na festivaly a my se na ně vydáme s naším Nepálským obchůdkem, zastavte se, můžete si kromě spousty inspirace z pestých přednášek odnést od nás i nějaké nepálské výrobky a oblíbené nepálské dobroty!

Go Kamera 2023

19.04.2023

Navštivte festival GO Kamera 2023. Těší se na vás tým Livingstone, spousta známých cestovatelů a samozřejmě náš Nepálský obchůdek s nepálským zbožím a oblíbenými nepálskými dobrotami!

Na jubilejním 25. ročníku cestovatelského festivalu GO KAMERA, který se uskutečnil na brněnském výstavišti byl v sobotu 22. října 2022 v závěru bloku věnovanému Nepálu slavnostně pokřtěn náš nový kalendář na rok 2023 nazvaný VZPOMÍNKY NA NEPÁL.

Chudých nepálských rodin kvůli zhoršené ekonomické situaci v pocovidovém Nepálu přibývá, což se projevuje na úbytku počtu dětí ve školách. Rodiče mají málo finančních prostředků na zakoupení školních pomůcek a další nezbytných věci, bez nichž jejich potomci nemohou školu navštěvovat. Pomoci jim můžete i Vy v rámci našeho projektu ÚSMĚV Z NEPÁLU....

Po celý listopad 2022 bude možné v prostorách Městského Tylova divadla v Kutné Hoře shlédnout další část putovní výstavy VŠECHNY BARVY NEPÁLU. Vystavené velkoformátové fotografie Nepálu lze zakoupit a přispět tak na stavbu další základní školy na chuděm nepálském venkově. Výstava potrvá do poloviny prosince 2022.

Dne 20. dubna 2022 v 19 hod. bude v prostorách restaurace Vily "U Varhanáře" v Kutné Hoře slavnostně otevřena další část putovní výstavy VŠECHNY BARVY NEPÁLU. Vystavené velkoformátové barevné fotografie Nepálu, jejichž zakoupením můžete přispět na stavbu další nové školy pro chudě nepálské děti, jsou k vidění již od 31. března 2022. Výstava potrvá...