Kdo jsme

 Jsme milovníci Nepálu s nadšením pomáhat. 

Spolek Namasté Nepál vznikl již v roce 2007. Naším posláním je rozvojová, humanitární, vzdělávací a kulturní podpora lidí v Nepálu a přinášíme také bližší poznání o Nepálu lidem v České republice.V záměru pomáhat lidem v Nepálu nejsme sami, aby činnost v Nepálu byla efektivně řízená, funguje v zemi pod Himálajem nepálská nadace Development of Children and Women Center (DCWC). Podobné aktivity organizují i naše sesterské organizace ve Velké Británii (DCWC Nepal), ve Spojených státech (DCWC USA). Sdílíme stejné hodnoty, navzájem se inspirujeme svými nápady a hlavně se můžeme zaštítit dlouholetou tradicí pomoci chudým nepálským lidem. 

Náš tým

Tomáš Beránek

Předseda Představenstva a předseda Rady spolku

Vzděláním kartograf a nadšený cestovatel. Nepál navštívil více než 20x a má rád tamní krajinu a úžasné lidičky. Publikuje své zážitky a vypráví o nich na přednáškách. Zajímá ho turistika, příroda, buddhismus a práce s dětmi.
Motto: Dělat můžeš všechno, čím neubližuješ ostatním živým bytostem.

.

Daniela Hořínková

Místopředsedkyně Představenstva 

a členka Rady spolku

Srdcem cestovatelka se zájmem o původní styl života a kulturu navštívených zemí. Dobrovolnice v nepálské škole i jinde na světě. Kromě cestování miluje také přírodu, zahrádkaření, hudbu a tanec. Má pod palcem finanční management spolku.
.

Petr Kohoutek

Místopředseda Představenstva a člen Rady spolku

Manažer staveb našich škol v Nepálu

Vystudoval strojní fakultu ČVUT v Praze a strojařinou se pak také živil. Do Nepálu ho přivedla láska k horám a sen vidět na vlastní oči Everest, který si splnil v roce 2001. Od té doby je Nepál jeho druhý domov. Zúčastnil se stavby několika škol v Nepálu, charitativních aktivit po zemětřesení v 2015 a své nepálské přátele podporuje i nadále.


Markéta Vitáková

Předsedkyně Kontrolní komise 

Studovala Mezinárodní sociální a humanitární práce na UP. Nepál jí byl druhým domovem po několik let a vždy se tam bude ráda vracet. Právě v Nepálu byla jako dobrovolnice a kde také pomáhá s koordinací projektů, především potravinové pomoci v době lockdownu. 

Zdeňka Flousková

Členka Kontrolní komise

Vystudovala Přírodovědeckou fakultu, ale vždy ji zajímala i literatura, kultura a historie. Milující matka tří dětí. Ráda cestuje, nejlépe pěšky a jen s tím nejnutnějším.

Soňa Pejcharová

Členka Kontrolní komise

Vystudovala učitelský obor geografie a historie. Nepál si zamilovala. Poprvé tam odjela v roce 2011 jako dobrovolný učitel angličtiny a zeměpisu, roku 2013 se tam vrátila s projektem "Knihovna pro Nepál".

Akka Lama

Čestný člen

Prezident nepálské nadace DCWC

Nepálčan z kmene Tamangů, původním povoláním malíř thanegk, dnes se věnuje jejich prodeji a vedení školy malování thanegk. Již více než 15 let pomáhá svým nejchudším spoluobčanům.


Přidejte se k nám

Rádi pomáháte a zajímá vás Nepál? Neváhejte a přidejte se k nám. Přivítáme každou pomocnou ruku. Staňte se členem Namasté Nepál a získejte nejen dobrý pocit, že pomáháte, ale i nějaké ty výhody.

Podpořte naše úsilí

Dokumenty ke stažení

Stanovy a Výroční zprávy našeho občanského sdružení Namasté Nepál, z. s. najdete zde