Korespondence se školákem

Každý podporovatel obdrží zpravidla dvakrát ročně oficiální hodnotící zprávu o prospěchu, chování a zdravotním stavu školáka.

Mimoto si můžete se školákem vyměňovat dopisy, pohledy, fotografie. Každý školák bude velmi rád, pokud od vás dostane alespoň krátký dopis, pohled, vaši fotografii, případně nějakou drobnost (z drobných dárků doporučujeme např. samolepky, omalovánky apod.). Školákům posílejte opravdu jen drobnosti, max. velikost balíčku je obálka A4. Neposílejte, prosím, větší balíky. U balíků větších rozměrů nemůžeme zaručit jejich doručení do Nepálu.

Je zcela na vás, o čem budete školákovi psát. Mějte ale prosím na paměti, že děti vyrůstají ve velmi chudých podmínkách a jejich představy o západních zemích bývají dost zkreslené. Není vhodné zmiňovat se např. o zahraničních dovolených, vánočních dárcích, které jsme darovali nebo obdrželi, nebo o různých technologických vymoženostech naší společnosti. Podobné informace by mohly vzbudit touhu po životě na západě a narušují tak sounáležitost s komunitou, ve které vyrůstají. Ze stejného důvodu, prosím, neposílejte peníze nebo větší dárky a neslibujte pozvání do České republiky. Podobná iniciativa by mohla navíc vzbudit nelibost a závist ostatních členů komunity a někdy vést až k pasivitě školáka (proč se o něco snažit, když můj podporovatel se o všechno postará). Projektem chceme hlavně pomoci dítěti k lepšímu životu v prostředí a společnosti, ve které vyrůstá.

Pošta z Nepálu chodí zpravidla 2x ročně. Nicméně, vzhledem ke špatné dostupnosti (na většině území Nepálu neexistuji normální silnice a tyto jsou navíc v obd. dešťů neschůdné) se ale může stát, že se zásilky zpozdí nebo dojdou jen 1x v roce.

Veškerou korespondenci zasílejte na adresu Namasté Nepál nebo na adresu koordinátora (napište nám na usmev@namastenepal.cza my vám adresu zašleme) a my se postaráme o její bezpečné a co nejrychlejší doručení do Nepálu. Oficiální poštovní styk raději nepoužívejte. Bohužel není příliš spolehlivý: podle našich zkušeností se cca 80% dopisů ztrácí (zejména pokud na omak lze poznat, že obsahují něco víc než pouhý papír), příp. je doručována s několikaměsíčním zpožděním.


Tričko s logem Úsměvu

Dárek pro Vás i Vašeho školáka

Nabízíme možnost výroby trička s nápisem ÚSMĚV Z NEPÁLU v nepálštině a v češtině s různými emblémy sluníčka, vytvořenými malířkou Marcou Lenczykovou (vzor 2 a 3) a jejím synem Maroškem (vzor 1). Jejich vyšití obstará továrnička Pink Lotus provozovaná naší partnernerskou organizací DCWC, která rovněž bude trička distribuovat mezi dětmi.

Cena trička je 300.- Kč. Můžeme je nechat vyšít i pro podporovatele v dospěláckých velikostech.

Trička jsou bavlněná, motivy na nich jsou ručně zapošívány. Vyrábí se ve dvou verzích - klasické a s límečkem.

Vybírat múžete z těchto barev: bílá, žlutá, růžová, červená, fialová, modrá, tmavě modrá, tmavě zelená, šedá a černá

Vyberte si výšivku ze tří vzorů:

Nabídka vzorů bude brzy aktualizována.


Pokud máte o tričko zájem, napište nám na usmev@namastenepal.cz  a my ho pro Vás rádi objednáme.


Navštivte svého školáka v Nepálu

Navštívit adoptované dítě v Nepálu je po předchozí domluvě možné. Je však třeba mít na paměti, že některé oblasti, odkud děti vybrané do projektu pocházejí, jsou v těžko dostupných částech Nepálu a je třeba se připravit i na několik dnů pěšího putování. Pokud máte o návštěvu zájem, využijte naši nabídku cestovat Netradičně Nepálem nebo nám napište na usmev@namastenepal.cz pro více detailů.